masaimara

pdf de ters sayfayı çevirme
- 08 Mart 2007, 09:29

bir müşterimizden iş geldi aydinger çıkış almak için ters olarak pdf kaydetmişler. tramlar  olduğu için şimdi film çıkış almak istiyorlar. ekranda ters duran bu sayfaları acrobatta düz okunur hale nasıl getirebilirim???

aylakadam

Ynt: pdf de ters sayfayı çevirme
Cevap #1 - 08 Mart 2007, 10:39

valla bu işi mac os 9 da acayip kolay bi biçimde yapabiliyoduk ama X de kolay yolunu bulamadım, hatta bi başlık açmayı düşünüyordum bununu için...

Acrobat'ın priterenda ters çevirme özelliği var ama sadece seperation seçili iken aktif oluyo, eğer renklere ayırarak çıkış alacaksan advanced ayarlarındaki bu özelliği kullanabilirsin ...

Eğer fazla uzun bi dosya değilse sayfaları quark yada indesign a çağırarak ters çevirebilirsin, ama çok sayfalı bir metin ise ne yapılabilir bilmiyorum...

Kolay bi yolu yada eklentisi varsa bende öğrenmek isterim...

Yalçın Eren

• Welcome back
    • web sitem
Cevap #2 - 08 Mart 2007, 11:47

Acrobatta print komutu verin ve çıkan ekranda "advanced" 'ı tıklayın bu ekrandaki "separations" ı color'a getirin, allta "flip" seçeneği aktif olacak oradan "horizontal" ı seçin ve "ok" butonuna basın. Otomatik olarak print ekranına geri döneceksiniz, buradan "Printer" menüsünden "Acrobat PDF" printer'ını seçin ve print deyin. Masaüstünüze (4 renge ayrılmış olarak) "C-M-Y-K" düz PDF olarak kaydolacaktır. Bu haliyle işin filmini alabilirsiniz.  8)

aylakadam

Cevap #3 - 08 Mart 2007, 13:06

arkadaşın işini görürmü bilmiyorum ama benim esas yapmak istediğim grayscale çalışmalara bu işlemi uygulayabilmek, yoksa bu yöntemi biliyorum...

Aktepe

Cevap #4 - 08 Mart 2007, 13:31

Bu konuda internette yabancı bir sayfada şöyle bir çözüm buldum.

Eğer Acrobat Pro varsa, dökümanı açtıktan sonra Touch Up Tool seçilir, Edit/Select All (Tümünü Seç) komutu verilir. Sayfadaki herhangi bir nesne üzerine sağ tıklanarak (veya kontrol + tıklama) açılan menüden Flip Horizontal seçilir. Böylece sayfa istenildiği gibi dönmüş olacağı söyleniyor.
iMac Intel i3 3,06 21,5" 4 GB OS X 10.9.4
iMac Intel Core2Duo 2,16 20" 2,5 GB OS X 10.4.11 Türkçe
iPod Classic 5G 30 GB Siyah

masaimara

Cevap #5 - 09 Mart 2007, 11:54

ilginiz için teşekkürler... olayı şöyle çözdüm: acrobatın pitstop eklentisi ekledim. global change seçeneğinde page kısmında flip horizontal 'i seçip tüm sayfalara uyguladım. hepsi düzeldi...

ilkblood

Cevap #6 - 11 Mart 2007, 15:36

baskıya C+M+Y+K olarak gönder ve sadece K yı bas. Grayscale işte :)
I'm not superman

27-inch: 3.5 GHz Intel Core i7
32GB 1600 MHz DDR3
NVIDIA GeForce GTX 780M 4096 MB graphics

hayatisenturk

• Ziyaretçi
Cevap #7 - 11 Mart 2007, 22:45

Acrobat 8 kullanıyorsanız Preflight [Önkontrol] ile Digital Printing (B/W) seçeneği ile çalışmayı siyah-beyaz'a çevirin. Print Komutu verin ve Advanced seçeneğindeki Seperation'ı seçin ve Flip bölümünden Horizantal'ı seçerek basın.
Etiketler: